Estekisat 25.07.2006
Viim. ilmoittautumispäivä 24.07.2006 || Päivitetty viim. 29.07.2006 klo. 10.20 - Tulokset
Virtuaalitalli Dei järjestää 25.07.2006 estekisat, jotka ovat avoimet kaikkien rotujen edustajille.
Kisat järjestetään hyvällä säällä tallin kentällä,
mutta kisat siirretään maneesiin sään ollessa huono. Esteitä radalla on 9-12, luokasta riippuen (luokissa 1-2: 9 estettä, luokissa 3-5:
12 estettä ja luokissa 6-7: 11 estettä.)
Säännöt:
Yhteen luokkaan otetaan max. 40 ratsukkoa
Yksi hevonen saa osallistua 2 eri luokkaan, mutta vain kerran yhteen luokkaan
Yhdeltä omistajalta yhteen luokkaan max. 3 hevosta
Sama ratsastaja saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
Osallistumiset _vain_ mailiin: kisat@revanssi.net seuraavanlaisessa muodossa:
Luokka (rivinvaihto) Ratsastaja (Seura, mahd. VRL/KL) - Hevonen<*br> Poista tähti!
Otsikoi viestisi asiaankuuluvasti, esim. "Este 25.07" tms.
Seuraan kuuluminen on pakollista, kisaluvan/-lisenssin omistaminen ei
Samaan luokkaan tulevat saman luokkaotsikon alle
Luokat:
Luokka 1. 40-50cm - 21/40 TULOKSET
Luokka 2. 50-60cm - 40/40 TULOKSET
Luokka 3. 70-80cm - 40/40 TULOKSET
Luokka 4. 90-100cm - 40/40 TULOKSET
Luokka 5. 100-120cm - 37/40 TULOKSET
Luokka 6. 130cm - 15/40 TULOKSET
Luokka 7. 140-150cm - 12/40 TULOKSET
TULOKSET:
Luokka 1. 40-50cm
1. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - Book 0vp.
2. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - Daimon 0vp.
3. Jasmin (Supernova Riders) - Supernova's Hypersonic 0vp.
4. mousku (SMR, VRL-914) - CW True't Aida 0vp.
5. Jenni R. (VRL-1472, NER) - Lord Graystoke 0vp.
6. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Haruko Mai 0vp.
7. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - F.R.O Eiks Nii 0vp.
8. Chess (RED,VRL-3528) - Ruusu´s Nougat 1vp.
9. Jenni R. (VRL-1472, NER) - Aishlinn DL 1vp.
10. aimee (SsRa) - Doeveen Coramon 1vp.
11. mousku (SMR, VRL-914) - AP-Conrad 1vp.
12. Jenni R. (VRL-1472, NER) - Energie Dei 1vp.
13. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Eithel B 2vp.
14. Leandra (NER, VRL-1057) - Ingor of Yavetil 2vp.
Fou. (VRL-3304, HSHR) - Anjelier 3vp. hylätty
Zarah (CR) - Edelweissin I Can 4vp. hylätty
Larinda S. (ER, VRL-1338) - Ashling GBR 4vp. hylätty
Leandra (NER, VRL-1057) - Eventil 5vp. hylätty
Eija P. (AJC, VRL-0198) - Cecam Xtan 7vp. hylätty
Henna (FT, VRL-2971) - Creeper SWE 7vp. hylätty
Henna (FT, VRL-2971) - Garanzo COS 8vp. hylätty
aimee (SsRa) - Doeveen Coramon 8vp. hylätty
Luokka 2. 50-60cm
1. Pai. (VRL-3331, PSP) - Keskiyön Kelmi 0vp.
2. Annina (SsRa) - Glibberswick Keely 0vp.
3. Henna (FT, VRL-2971) - Garanzo COS 0vp.
4. Zarah (CR) - Edelweissin I Can 0vp.
5. Katt (VRL-0801,RED) - Zufall Angler 0vp.
6. tolppa (AAR, VRL-3297) - Peppiina TN 0vp.
7. Leandra (NER, VRL-1057) - Ingor of Yavetil 0vp.
8. Chess (RED,VRL-3528) - Ruusu´s Nougat 0vp.
9. Bra (MRS) - Glaudio De Memsse 0vp.
10. Bra (MRS) - Krahadoors Saga 0vp.
11. Pai. (VRL-3331, PSP) - Pilven-Piirtäjä 0vp.
12. Henna (FT, VRL-2971) - Creeper SWE 0vp.
13. mousku (SMR, VRL-914) - AP-Conrad 1vp.
14. Crispies (FSRa, VRL-852) - Stormsky's Little Prince 3vp.
15. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - Daimon 3vp.
16. Pilkku. (SRS, VRL-1222) - Pirate K 3vp.
17. Satu (RW) - Welshin Droplet 3vp.
18. Anzcu (AnTaRa, VRL-2016) - Matleena 3vp.
19. Annina (SsRa) - Clicocast Marty 3vp.
20. mousku (SMR, VRL-914) - CW True't Aida 4vp.
21. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Eithel B 4vp.
22. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Wan's Rafael 4vp.
23. Katt (VRL-0801,RED) - Manalan Rattopoika 4vp.
24. tolppa (AAR, VRL-3297) - Evy's Power 4vp.
25. Ajka (VRL-0797, CCR) - Nemea Dei 5vp.
26. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Ashling GBR 5vp.
27. tolppa (AAR, VRL-3297) - Vadelman tyttö 5vp.
28. Suvi (VRL-390, FNR) - YAN Mabyn 6vp.
29. Pai. (VRL-3331, PSP) - Wäinö TAP 6vp.
30. Ryynimakkara (Laukauksen Ratsastajat, VRL-3561) - Minervan Rammstain 6vp.
31. mousku (SMR, VRL-914) - Liljenkonvall NOR 6vp.
32. Bra (MRS) - Djali Mjalakas 7vp.
33. Satu (RW) - Welshi's Nightmarish Moment 8vp.
34. Katt (VRL-0801,RED) - Ystävämme HM 9vp.
35. Satu (RW) - Valamon Viettelys 9vp.
36. normaalianni (HPR,VRL-3785) - Means Attain Away FTG 10vp.
37. Ajka (VRL-0797, CCR) - Brick In The Wall 10vp.
38. Fou. (VRL-3304, HSHR) - Anjelier 10vp.
39. laura (VRL-3161, WoLaRa) - Aplekate Pepper 11vp.
40. Leandra (NER, VRL-1057) - Eventil 12vp.
Luokka 3. 70-80cm
1. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Wan's Tragedy 0vp.
2. chiini. (VRL-2374, ER) - Varjopuolen Vaeltaja 0vp.
3. Katiuzka (VRL-0801,RED) - Nery's Whisper 0vp.
4. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Rayhan NON 0vp.
5. Ajka (VRL-0797, CCR) - Brick In The Wall 1vp.
6. Ajka (VRL-0797, CCR) - Yammer Jet 1vp.
7. Pai. (VRL-3331, PSP) - Keskiyön Kelmi 1vp.
8. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Wan's Rafael 2vp.
9. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Boeket KWA 3vp.
10. Bra (MRS) - Pico Las Vegas 3vp.
11. Leandra (NER, VRL-1057) - Reneia SFR 3vp.
12. normaalianni (HPR,VRL-3785) - Means Attain Away FTG 3vp.
13. Aina (VRL-0389, CeRi) - Rautaneiti 4vp.
14. Pilkku. (SRS, VRL-1222) - Pirate K 4vp.
15. Ajka (VRL-0797, CCR) - Calvin Fia 4vp.
16. tolppa (AAR, VRL-3297) - Vadelman tyttö 4vp.
17. Jasmin (Supernova Riders) - Supernova's Hypersonic 4vp.
18. Leandra (NER, VRL-1057) - Raadelman Rilla 4vp.
19. Aina (VRL-0389, CeRi) - Humun Terhiina 4vp.
20. Bra (MRS) - Ice´s Litle Girl 4vp.
21. jjuuli (VRL-3898, HPR) - Crosstown Dancer 4vp.
22. tolppa (AAR, VRL-3297) - Evy's Power 5vp.
23. Bra (MRS) - BS Ailahteleva aarre 5vp.
24. Aina (VRL-0389, CeRi) - Viikatemies 5vp.
25. Ninsku (VRL-2631, ROWDY) - SR Mégina 6vp.
26. tolppa (AAR, VRL-3297) - Peppiina TN 6vp.
27. Pai. (VRL-3331, PSP) - Pilven-Piirtäjä 6vp.
28. Niina (VRL-2505, NKR) - Erehdys KK 6vp.
29. Niina (VRL-2505, NKR) - Unohtava KK 7vp.
30. Pai. (VRL-3331, PSP) - Wäinö TAP 7vp.
31. Ninsku (VRL-2631, ROWDY) - Luminor S 7vp.
32. Niina (VRL-2505, NKR) - Vastustelija KK 8vp.
33. jjuuli (VRL-3898, HPR) - Malica ox 8vp.
34. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Suvitatar 9vp.
35. JM. (VRL-1818, CRI) - J.M. Pikku Monica 9vp.
36. jjuuli (VRL-3898, HPR) - Stormsky's Rawda ox 9vp.
37. chiini. (VRL-2374, ER) - Modigold Glóry 11vp.
38. Katiuzka (VRL-0801,RED) - Jouhimaan Katariina 11vp.
39. chiini. (VRL-2374, ER) - Balanced Berbeque 11vp.
40. Katiuzka (VRL-0801,RED) - F.S Frederico 11vp.
Luokka 4. 90-100cm
1. jjuuli (VRL-3898, HPR) - AK Leikkivä Lumihiutale 0vp.
2. Niina (VRL-2505, NKR) - Erehdys KK 0vp.
3. Niina (VRL-2505, NKR) - Vastustelija KK 0vp.
4. Bra (MRS) - Myst´s Piccolo Non sentaku 0vp.
5. chiini. (VRL-2374, ER) - Modigold Glóry 0vp.
6. calcifer (VRL-1893, ROWDY) - Valokiilan Pokerinaama 1vp.
7. Leandra (NER, VRL-1057) - Reneia SFR 1vp.
8. Ajka (VRL-0797, CCR) - Rattlesnake 2vp.
9. chiini. (VRL-2374, ER) - Balanced Berbeque 2vp.
10. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Nelda's Milano 3vp.
11. mister. (AJC, VRL-2877) - Fire's New Hope 3vp.
12. Niina (VRL-2505, NKR) - Unohtava KK 3vp.
13. Bra (MRS) - Zemenár Tulip Quardianangel 3vp.
14. Annina (SsRa) - Classic Edition 4vp.
15. Bej. (VRL-2220, DNR) - Urørt krypdyr 4vp.
16. Ajka (VRL-0797, CCR) - Shimmy 4vp.
17. Ajka (VRL-0797, CCR) - Calvin Fia 4vp.
18. Aina (VRL-0389, CeRi) - Tyrskytär 4vp.
19. Cinder (VRL-2709, JuRa) - KS Psyche's Cortino ox 4vp.
20. Eija P. (AJC, VRL-0198) - HA Pekantti 5vp.
21. Cinder (VRL-2709, JuRa)- KS Kisako Tohma ox 5vp.
22. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Rayhan NON 5vp.
23. Bej. (VRL-2220, DNR) - Nobell 5vp.
24. Aina (VRL-0389, CeRi) - Kulkuri KIR 5vp.
25. Bej. (VRL-2220, DNR) - EM Dream's Daria 5vp.
26. chiini. (VRL-2374, ER) - Varjopuolen Vaeltaja 5vp.
27. JM. (VRL-1818, CRI) - J.M. Pikku Monica 6vp.
28. jjuuli (VRL-3898, HPR) - Ecstrover ox 6vp.
29. Leandra (NER, VRL-1057) - Raadelman Rilla 7vp.
30. jjuuli (VRL-3898, HPR) - Wareno ox 7vp.
31. Cinder (VRL-2709, JuRa) - SN Chijin Ryuichi ox 7vp.
32. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Suvitatar 7vp.
33. Kati (VRL-0801,RED) - PL Sorcerers love 9vp.
34. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Wan's Rafael 9vp.
35. Leandra (NER, VRL-1057) - Helmen Tikliina 9vp.
36. Aina (VRL-0389, CeRi) - Isaskar V 9vp.
37. Kati (VRL-0801,RED) - Petronellan Kaspar 9vp.
38. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Sotamies RA 10vp.
39. Annina (SsRa) - Ferynda Hawertone 12vp.
40. Henna (ROWDY, VRL-1220) - Jouhimaan Aurora 13vp.
Luokka 5. 100-120cm
1. tolppa (AAR, VRL-3297) - Hetkuttajan Heikki TN 0vp.
2. Bra (MRS) - Zizou´s Nemini 0vp.
3. Emski (MetRa- VRL-4054)- Mercury Cassidy 0vp.
4. Ajka (VRL-0797, CCR) - Rattlesnake 0vp.
5. Leandra (NER, VRL-1057) - Alfur GG 0vp.
6. tolppa (AAR, VRL-3297) - Jolly Flipper 0vp.
7. Jenna L. (VRL-0248, CCR) - Muhos 0vp.
8. laura (VRL-3161, WoLaRa) - Vimma 0vp.
9. Kitako (hsk, VRL-2047) - Brünzeel 0vp.
10. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Grishild Ramir GER 0vp.
11. Belle (NER, VRL-4027) - A Mi Manera xx 0vp.
12. Cinder (VRL-2709, JuRa) - FS Burning Love ox 1vp.
13. Niina (VRL-2505, NKR) - Valehtelija TAP 2vp.
14. Satu (RW) - Midnight Dancer 3vp.
15. Belle (NER, VRL-4027) - Shadow Dancer 3vp.
16. Bra (MRS) - Duivel's Infernal 3vp.
17. Satu (RW) - Midnight Sun 3vp.
18. Diiva (VRL-2234, WWR) - Sidony von Schecke 3vp.
19. mister. (AJC, VRL-2877) - Fire's New Hope 3vp.
20. Eija P. (AJC, VRL-0198) - HA Pekantti 3vp.
21. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Little Devil 4vp.
22. tolppa (AAR, VRL-3297) - Blackbird Man 4vp.
23. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - Romadour Pulmon 4vp.
24. Cinder (VRL-2709, JuRa) - FS Well Done ox 4vp.
25. Henna (ROWDY, VRL-1220) - Jouhimaan Aurora 4vp.
26. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Nelda's Milano 5vp.
27. Ajka (VRL-0797, CCR) - Yammer Jet 5vp.
28. Anzcu (AnTaRa, VRL-2016) - Stick Shrill GB 6vp.
29. Niina (VRL-2505, NKR) - Tulituulen Rohkea Roope 6vp.
30. Ajka (VRL-0797, CCR) - Shimmy 6vp.
31. Aina (VRL-0389, CeRi) - Humun Jahvetti 6vp.
32. laura (VRL-3161, WoLaRa) - Salaman Isku 8vp.
33. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Echidna G 8vp.
34. Leandra (NER, VRL-1057) - Helmen Tikliina 9vp.
35. Bra (MRS) - Romadour Bubble Gum 9vp.
36. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Grishild Neve GER 10vp.
37. Kaisa K. (VRL-0075, CCR) - Summer's Butterfly 10vp.
Luokka 6. 130cm
1. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Vivinia GER 0vp.
2. Cinder (VRL-2709, JuRa) - SN Generation ox 0vp.
3. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - Berro 0vp.
4. Henna (ROWDY, VRL-1220) - Liqrice S 0vp.
5. titanic. (VRL-3732, FAR) - Remedy GBR 0vp.
6. Leandra (NER, VRL-1057) - Alfur GG 0vp.
7. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Classic Rosalinda 1vp.
8. Ajka (VRL-0797, CCR) - KWB Mauna 2vp.
9. jonz. (VRL-2815, LR) - Rianne KAV 2vp.
10. nepsukka (ER, VRL-3109) - K.W. Ravissant 4vp.
11. nepsukka (ER, VRL-3109) - K.W. Henry 5vp.
12. jonz. (VRL-2815, LR) - K.W. Dominic 6vp.
13. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - Romadour Pulmon 6vp.
14. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Rayhan NON 9vp.
15. jonz. (VRL-2815, LR) - Raniella 9vp.
Luokka 7. 140-150cm
1. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Classic Rosalinda 0vp.
2. jonz. (VRL-2815, LR) - Rianne KAV 0vp.
3. nepsukka (ER, VRL-3109) - K.W. Ravissant 0vp.
4. titanic. (VRL-3732, FAR) - Remedy GBR 0vp.
5. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Vivinia GER 3vp.
6. Ajka (VRL-0797, CCR) - KWB Mauna 4vp.
7. jonz. (VRL-2815, LR) - Raniella 4vp.
8. Qnvalotar (FAR, VRL-2167) - Berro 7vp.
9. jonz. (VRL-2815, LR) - K.W. Dominic 7vp.
10. nepsukka (ER, VRL-3109) - K.W. Henry 7vp.
11. Henna (ROWDY, VRL-1220) - Liqrice S 8vp.
12. Larinda S. (ER, VRL-1338) - Echidna G 9vp.