NJ:n alaiset näyttelyt 30.5.2010 KR:n jäsenille

Viim. ilmoittautumispäivä 28.5.2010 || Päivitetty viim. 17.6.2010 klo. 20.01

Virtuaalitalli Dei järjestää 30.5.2010 Näyttelyjaoksen alaiset näyttelyt, jotka ovat avoimet vain Kouluratsastajat-seuran jäsenille! Näyttelyt järjestetään näin kevättalven pakkasilla tallin maneesissa. Kisojen vastuuhenkilönä toimii Sara K. ja luokat tuomaroi tietysti NJ:n kouluttamat tuomarit.

Säännöt:

♦Yhteen luokkaan otetaan max. 12 hevosta
♦Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan
♦Yhdeltä omistajalta/tallilta yhteen luokkaan vain yksi hevonen
♦Yhdeltä omistajalta/tallilta koko näyttelyihin max. yhdeksän hevosta
♦Osallistujan tulee kuulua Kouluratsastajiin

Osallistumiset _vain_ mailiin: kisat@revanssi.net seuraavanlaisessa muodossa:
Luokka (rivinvaihto) Esittäjä (KR) - <*a href="http://osoite">Hevosen virallinen nimi<*/a> Poista tähdet!
♦Otsikoi viestisi seuraavasti: NJ 11 KR
♦Väärin ilmoittautuneet hylätään!

Luokat:

BIS-kehä - Tuomari: Iina A. TULOKSET!
Luokka 1. Shetlanninponiorit 6/12 - Tuomari: Hanna M-T. TULOKSET!
Luokka 2. Shetlanninponiorit 5/12 - Tuomari: Iina A. TULOKSET!
Luokka 3. Shetlanninponitammat 5/12 - Tuomari: Hanna M-T. TULOKSET!
Luokka 4. Shetlanninponitammat 4/12 - Tuomari: Iina A. TULOKSET!
Luokka 5. Suomenhevostammat 6/12 - Tuomari: Hanna M-T. TULOKSET!
Luokka 6. Suomenhevosorit 3/12 - Tuomari: Iina A. TULOKSET!
Luokka 7. Gotlanninrusstammat 3/12 - Tuomari: Hanna M-T. TULOKSET!
Luokka 8. Gotlanninrussorit 1/12 - Tuomari: Iina A. TULOKSET!
Luokka 9. Varsat aikuiskuvilla yo. roduista 3/12 - Tuomari: Hanna M-T. TULOKSET!


TULOKSET: Tulokset tulevat osallistujien päälle!

BIS1 Gregers Kajsa
BIS2 Seamus v. Chetwood
BIS3 Tigon FK
BIS4 Morgonstjärna
BIS5 -

IRTOsert
Vaapukan Almina
Harharetken Lahja
CW Likufanele
Arjen Frederik
É.P's Knight of Fire
Gungbacks Notte
Metsäkartanon Mimosa
Lakean Iines
Lizbeth
Brisdals Nominell
Chester Twitch

IRTOsert -> KUMA
CW Jaqueline
Freja SWE

Luokka 1. Shetlanninponiorit
LKV1 Tigon FK irtoSERT, JS
LKV2 É.P's Knight of Fire irtoSERT, JS
LKV3 Gungbacks Notte irtoSERT, JS
4. Illbys Torbjörn KUMA, JS
5. Tomtenisse TIP KUMA, JS
6. Troublemaker v.d. Thrip


Luokka 2. Shetlanninponiorit
LKV1 Seamus v. Chetwood IRTOsert, JS
LKV2 Chester Twitch IRTOsert, JS
3. Ryysyrannan Hoippuva KUMA, JS
4. Whimsical VIL KUMA, JS
5. Irons Meriadoc KUMA, JS

Luokka 3. Shetlanninponitammat
LKV1 Gregers Kajsa irtoSERT, JS
LKV2  CW Jaqueline irtoSERT, JS
3. Freja SWE irtoSERT, JS
4. Vienna Dei KUMA, JS
5. CW Jaqueline KUMA, JS
 - 

Luokka 4. Shetlanninponitammat
LKV1 CW Likufanele IRTOsert, JS
2. Too-ticki v. Afwyn KUMA, JS
3. Edenelle Raquet KUMA, JS

HYL
Ibis Dei (4v synt. päivää ei mainita)

 
Luokka 5. Suomenhevostammat
LKV1 Vaapukan Almina irtoSERT, JS
LKV2 Metsäkartanon Mimosa irtoSERT, JS
LKV3 Lakean Iines irtoSERT, JS
4. Moon Taiteilijatar KUMA, JS
5. Lakean Jasmiina KUMA, JS
6. DS Yön Vampyyri



Luokka 6. Suomenhevosorit
LKV1 Arjen Frederik IRTOsert, JS
2. Haavelaakson Metka KUMA, JS
3. Lakean Untamo KUMA, JS



Luokka 7. Gotlanninrusstammat
LKV1 Morgonstjärna irtoSERT, JS
2. Lizbeth B irtoSERT, JS
3. Brisdals Nominell irtoSERT, JS

  
Luokka 8. Gotlanninrussorit
LKV1 Mordred v. Tinu KUMA, JS

Luokka 9. Varsat aikuiskuvilla yo. roduista
LKV1 Harharetken Lahja irtoSERT, JS
2. Siobhan Dei KUMA, JS
3. Roxette KUMA, JS





Kaikki tämän sivun materiaali on © Leandra, ellei toisin mainita. Kaiken materiaalin kopiointi Suomen tekijänoikeuslain nojalla kielletty!